Травми лімфатичної системи можуть призвести до незворотних пошкоджень і, як наслідок, лімфостазу.

При лімфостазі потік лімфи по лімфатичній системі порушується, рідина накопичується в просторах між клітинами і призводить до видимого та відчутного набряку. Причиною можуть бути травми, такі як забиття або хірургічні втручання.
 
Однією з найчастіших причин є пухлини в ділянці молочної залози та їх лікування. Видалення лімфатичних вузлів та перетин лімфатичних судин під час операції, що часто необхідно при лікуванні раку, може серйозно або повністю ускладнити відтік лімфи. Променева терапія також несприятливо впливає на лімфатичні судини.

Близько 20–30% хворих на рак молочної залози страждають на лімфостаз. Перші симптоми, такі як тяжкість, почуття напруги та початок набряку, часто з'являються лише через кілька тижнів або місяців після онкологічної операції, хоча іноді можуть виявитися через роки.
 
На тяжкість лімфостазу впливають:
 • Кількість видалених пахвових лімфатичних вузлів;

 • Радикальний характер операції;

 • Утворення післяопераційних рубців;

 • Вид та обсяг променевої терапії та спричинені нею фіброзні зміни;

 • Ступінь пухлини та ураження лімфатичних вузлів.

Заходи для запобігання лімфостазу:
 • За жодних обставин бретельки бюстгальтера не повинні впиватися в шкіру

 • Використовуйте бюстгальтери з широкими бретелями, які не закочуються, і з широкою м'якою резинкою під грудьми.

 • Уникайте одягу, який обмежує або здавлює прооперовану сторону.

 • Поліпшіть лімфодренаж за допомогою гімнастики.

 • Час від часу піднімайте руку вгору (вище за рівень серця). Уникайте порізів та подряпин.

 • Не носіть сумку на прооперованій стороні.

 • Не проводьте вимірювання артеріального тиску, ін'єкції чи аналізи крові на прооперованій стороні.

Якщо лімфедему не лікувати на ранніх стадіях, уражена частина тіла продовжує набрякати і тканини змінюються. Чим раніше розпочнеться лікування, тим краще.

Потерпілим слід обов'язково звернутися до лікаря за перших ознак, щоб розпочати відповідну терапію. При цьому лімфодренаж поєднується з компресійним лікуванням з використанням відповідного компресійного одягу.

Продукти Lymph O Fit™  від Anita сприяють швидкому регресу післяопераційного набряку та кращому контролю хронічних порушень лімфатичного дренажу.
 
Звільнення лімфи за допомогою Lymph O Fit™

"Lymph O Fit™" - спеціальний лімфатичний рельєфний матеріал. Його особливо відрізняє бугриста  структура всередині. Така структура створює масажний та дренажний ефект на підшкірну клітковину та дрібні лімфатичні судини. Це активує та покращує лімфодренаж та сприяє регресії рубців.
Хороші волого та повітропроникність забезпечують комфортний мікроклімат шкіри. Матеріал застосовується при лімфатичних захворюваннях і створює м'який компресійний вплив на лімфу і шкіру. Застосовується для зменшення лімфостазу  у грудях, гематом, фіброзу, після підтяжки рук, ліпосакції.
 
Компресійні рукави Anita мають перший клас компресії, і рекомендуються всім жінкам, які перенесли мастектомію. Навіть за відсутності проявів лімфостазу рукав слід використовувати при фізичних навантаженнях, поїздках, перельотах, або будь-яких неприємних відчуттях. А якщо вас уже турбує біль, оніміння чи набряк у руці, то зранку насамперед обов'язково треба одягнути рукав, а ввечері, перед сном – зняти.
 
Для ефективного виконання своїх функцій, необхідно правильно визначити розмір рукава. Вам потрібно зняти три мірки окружності  руки: зап'ястя, лікоть, біцепс. Якщо у вас виникли труднощі при виборі розміру або моделі компресійного рукава, ви можете зателефонувати за тел.: 0965398918, 0505206835 і наш консультант з радістю допоможе вам. Не треба турбуватися, що виріб буде сповзати - з внутрішньої сторони компресійний рукав Anita має силіконову стрічку з безпечного та екологічного матеріалу.
 
Пацієнти та лікарі високо оцінюють переваги компресійних рукавів від компанії Anita, при співвідношенні ціни та терапевтичного ефекту. Після нетривалого носіння жінки відчувають зменшення місцевого болю, а існуючі ділянки лімфедеми зменшуються, що суттєво підвищує якість життя.